Basketboll

REKORD I TRESHEVE NGA NJË LOJTAR PËR NJË NDESHJE (REKORDI DHE TOP-5SHJA)

Prishtinë(AsistiOnline) – ASISTI ju sjellë statistikat ekskluzive të skuadrave dhe lojtarëve të Superligës, që s’mund ti gjeni askund tjetër dhe e vazhdojmë me lojtarët që patën rekordin e tresheve për një ndeshje sivjet.

Sa i përket top-snajperistëve për tri pikë, rekordin në një ndeshje e mbanë Dardan Berisha i Pejës. Dali me 17 dhjetor kundër Prishtinës shënoi 9 copë nga 14 tentime. I dyti në listë është Landon Taliaferro, i cili po ashtu kundër Prishtinës  bombardoi 8 herë nga 13 tentime kurse pozitat 3, 4 dhe 5 ndahen nga Jeremiah Paige, Milosh Latkoviq dhe Marvin Jones. Paige realizoi 7 herë nga 9 tentime më 17 janar kundër Yllit, Latkoviq me 2 mars ndaj Pontes dhe Marvin Jones ndaj Vëllaznimit në start të kampionatit, me 28 tetor 2020.

DARDAN BERISHA BOMBARDUESI I PAMËSHIRSHËM PËR 3 PIKË

  1. DARDAN BERISHA          (PEJ)                  9/14
  2. LANDON TALIAFERRO   (PPZ)                 8/13
  3. JEREMIAH PAIGE           (PPZ)                 7/9
  4. MILOS LATKOVIQ           (BASH)              7/11
  5. MARVIN JONES              (RAH)                7/11

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.