Basketboll

KANADAJA U-19 MPOSHT SERBINË DHE FITON TË BRONZTËN NË BOTËROR

Prishtinë(AsistiOnline) – Kanadaja e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror për gjeneratën u-19 te meshkujt që po mbahet në Letoni.

Kanadezët triumfuan ndaj serbëve pak minuta më parë me rezultatin 101-92.

Bennedict Mathurin me 31 pikë, Ryan Nembhard me 21 e Caleb Houstan me 17 sosh, ishin individët më të dalluar te Kanadaja në kte fitore.

Te serbët s’mjaftoi, Mihailo Musikic me 25 pikë.

Kanadaja me këtë triumf e mbyll Botërorin për grupmoshat U-19 te meshkujt me medalje të bronztë, derisa Serbia mbetet pa medalje.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.