Basketboll

SONTE NDESHJA E FUNDIT E KOSOVËS U-20(F) NË GRUPE

Prishtinë(AsistiOnline) – Kosova U20 (femrat) sonte do të zhvillojë takimin e fundit të fazës grupore në FIBA Women’s Challanger që po mbahet në Shkup të Maqedonisë Veriore.

Vashat e Kosovës do të përballen me nikoqiren e turneut Maqedoninë, ndeshje kjo që zhvillohet sonte nga ora 21:00.

Dardanet deri më tani kanë pësuar tri humbje nga po aq ndeshje të zhvilluara, janë mposhtur nga Sllovakia, Luksemburgu dhe Rumania.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.