Basketboll

AMERIKANET FINALISTET E PARA NË OLIMPIADËN PËR 3×3 TE FEMRAT

Prishtinë(AsistiOnline) – Është zhvilluar ndeshja e parë gjysmëfinale e femrave në sportin që sivjet debutoi në Lojëra Olimpike, bëhet fjalë për basketbollin 3 kundër 3.

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale, vashat amerikane arritën fitore të ngushtë ndaj atyre nga Franca me rezultat 18-16 dhe u plasuan në finalen historike.

Në finale, amerikanet e presin fituesin e duelit, Rusi-Kinë.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.