Basketboll

STAVROS RIKTHEHET NË BASKETBOLLIN GREK

Prishtinë(AsistiOnline) – Pas një gjysmëstinori tejet të mirë me Trepçën në elitën kosovare, Stavros Toutziarakis është bërë me skuadër të re për edicionin vijues.

Qendra greke është transferuar në Ligën e parë greke tek skuadra, ”Elefttheroupoli”.

Basketbollisti 34 vjeçar shkëlqeu te Trepça në 15 ndeshje me double-double mesatare, 14.6 pikë, 11.6 kërcime e 2.7 asiste për ndeshje.

Përpos Greqisë dhe Kosovës, Stavros ka përvojë edhe në Hungari e Suedi.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.