Basketboll

EKSKLUZIVE: PEJA TRANSFERON QENDRËN E FUQISHME KANADEZE

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Pejës duket se e ka kompletuar skuadrën me lojtarë të huaj për edicionin e ri të garave.

Sipas asaj që është publikuar në faqen e Eurobasket.com, pejanët kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi me qendrën e fuqishme kanadeze, Matt Neufeld.

Neufeld i gjatë plotë 2.11 centimetra në edicionin e fundit është paraqitur te skuadra kandeze, ”Guelph”, derisa ka përvojë edhe në SHBA e Tunizi.

24 vjeçari nga Kanadaja së bashku me qendrën e fuqishme vendore Lis Shoshi, pritet të mbulojnë trapezin te skuadra pejane.

Peja do e fillojë stinorin e ri me këtë përbërje të huaj: Daniel Lekndreaj, Erdem Ilter, Henrik Shirko e Matt Neufeld, derisa nga vendorët ka transferuar, Arian Qallakun, Mirlind Zekajn e Sami Hajzerin dhe ka vazhduar me Lis Shoshin e Dardan Berishën. Kryetrajner i ekipit do të jetë turku, Semssetin Bas.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.