Basketboll

EKSKLUZIVE: IVAN KOLJEVIÇ NË BISEDIME TË AVANCUARA ME KËTË SKUADËR KOSOVARE

Prishtinë(AsistiOnline) – Ivan Koljeviq me shumë gjasa mund të rikthehet përsëri në basketbollin e Kosovës.

Fundori malazez që shkëlqeu në edicionin e kaluar me Trepçën, mund të zyrtarizohet shpejtë si lojtar i skuadrës tjetër elitare kosovare, Prizreni16.

AsistiOnline.com ka arritur të mësojë ekskluzivisht se ekipi i drejtuar nga Arbnor Rifati, ka arritur marrëveshje në parim me Koljeviqin dhe shpejtë gjithçka mund të vendoset edhe në letër.

Basketbollisti nga Cetinje në 10 ndeshje të edicionit të kaluar me Trepçën shkëlqeu me 20.4 pikë, 9.6 asiste e 4.8 kërcime për ndeshje.

Koljeviq ka përvojë të madhe në top-klube evropiane si: Olimpiakos(Greqi), Bilbao(Spanjë), Lietuvos Rytas(Lituani), Buduçnost(Mal i Zi), Trikala(Greqi), Polpharma(Poloni), Khimki Yuzhny(Rusi) e shumë skuadra të tjera.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.