Basketboll

MËSOHET ÇIFTI I PARË GJYSMËFINAL I SUPERKUPËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Pas dy ndeshjeve të para çerekfinale të zhvilluara sot, janë mësuar dy skuadrat e para gjysmëfinaliste të Superkupës së Kosovës.

Prizren i 16 pas fitores ndaj Dritës dhe Peja pas fitores ndaj Prishtinës, kanë arritur gjysmëfinalen e kësaj gare dhe do ndeshen mes vete në këtë fazë para finales.

Ndeshja gjysmëfinale mes Prizrenit 16 dhe Pejës zhvillohet të premtën nga ora 16:00.

Nesër luhen edhe dy çerekfinalet e tjera, Rahoveci-Trepça dhe Ylli-Bashkimi dhe do mësohet edhe çifti i dytë gjysmëfinal.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.