Basketboll

BRIANA WILLIAMS MVP E SUPERKUPËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Penza sonte mposhti Prishtinën në finale të Superkupës dhe e fitoi këtë trofe.

Basketbollistja amerikane e Penzës, Briana Williams u shpall MVP e Superkupës për këtë edicion.

Fundorja amerikane në këtë duel luajti 40 minuta dhe shënoi 21 pikë, asistoi 6 herë, kapi dy topa nën-tabelë dhe bëri poashtu dy vjedhje topash.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.