Basketboll

NDESHJA E VETME E DITËS NË ELITË, AJO MES DRITËS DHE PEJËS

Gjatë kësaj mesjave po zhvillohet xhiroja e gjashtë në Art Motion Superligën e Kosovës në basketboll.

Dje u zhvilluan dy derbit e kësaj xhiroje, derisa sot zhvillohet ndeshja e rradhës.

RC Cola Drita që nuk ka shënuar asnjë fitore përballet me Pejën. Verdhezinjtë kanë katër fitore dhe një humbje, ky duel fillon nga ora 17:00.

Ndeshja e fundit e xhiros ku takohe, Trepça-Sigal Prishtina do të zhvillohet më 30 Tetor.

Ky duel që luhet sot nga ora 17:00, transmetohet në njërën nga kanalet e sportit në Artmotion.

Si zakonisht më të rejat para ndeshjeve, rezultatin për çdo çerek, por edhe raportet e ndeshjeve do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.