Basketboll

VAZHDON FORMA E MIRË E NETS, MPOSHTIN CLEVELANDIN

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka vazhduar forma e mirë e Brooklyn Nets në stinorin e ri të NBA-së.

Skuadra e Nets kësaj rradhe e ka mposhtur Cleveland Cavaliersin 112-117.

Kevin Durant ka qenë më i miri në këtë fitore për Nets me 27 pikë, 9 asiste e 6 kërcime, ndihmuar edhe nga LaMarcus Aldrige me 21 pikë e 11 kërcime.

Te Cavliers s’mjaftuan për fitore, Darius Garland me 24 pikë e 11 asiste dhe Lauri Markkanen me 22 pikë e 8 kërcime.

Aktualisht, Nets gjenden të parët në Konferencën Lindore me 13 fitore e 5 humbje, derisa në të njejtën Konferencë gjenden edhe Cavaliers por të 11-tit me 9 fitore e 9 humbje.

Në xhiron e ardhshme, Brooklyni takohet me Bostonin e Clevelandi e pret Phoenixin.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.