Basketboll

VIDEO LAJM: JAN PALOKAJ NGA ABA LIGA DHE SI KAMPION I KROACISË ERDHI NË VENDLINDJEN E BABAIT

INTERVISTA EKSKLUZIVE E YLLIT TË RI PRISHTINAS PËR ASISTIONLINE

(ASISTIONLINE) – Pjesë e rëndësishme procesit të rindërtimit të skuadrës më të trofeshme të basketbollit kosovar të gjitha kohëve, Sigal Prishtinës, sipas trajnerit Ante Nazor, është Jan Palokaj.

21 vjeçar, i gjatë 1.94 centimetra , Jan Palokaj luan në tri pozita pa problem dhe stinorin e kaluar me Zarën pati mesatare prej 19 minutave dhe 8 pikëve, 4 asistimeve dhe 2 topave të vjedhur në 61 ndeshje, përfshirë kampionatin kroat edhe ABA Ligën. Në dy sezone, Palokaj fitoi tre trofe me Zarën dhe vitin e kaluar kishte rol të madh në kurorëzimin e zarasve si kampion të Kroacisë, si lojtar standard dhe sidomos në mbrojtje.

Për sukseset e këitj djaloshi ASISTI vazhdimisht ka raportuar në kuadër të bllokut Shqiptarët në Botë ndërsa Artmotion ka transmetuar gjitha ndeshjet e tij në ABA ligë dhe kësaj, sikurse po shihet ja ka pa hairin skuadra kryeqytetase pasi ka mësuar për Janin dhe verës e ka transferuar në atdheun e babait të tij.

 

Në vazhdim AsistiOnline sjell intervistën ekskluzive me yllin e ri prishtinas :

– Nipi i cilit personalitet të njohur kosovar është Jani?

– Kush e bindi të vjen në Kosovë?

– Pse erdhi nga Zara me të cilë u bë kampion i Kroacisë dhe luajti në ABA League?

– Cilët djem të rinj prishtinas i ruan mirëseardhje të ngrohtë dhe me të cilët u bë i pandashëm?

– Çka kanë të përbashkët qyteti i lindje së tij Zagrebi dhe Prishtina?

– Pse është i lumtur Jan Palokaj që erdhi në Kosovë ?

– Si e vlerëson Armtotion Superligën dhe klubet rivale?

– Cila ishte fitorja më e dashur deri tash për Janin?

– Cilat janë skuadrat favorite për top katërshen, sipas Janit?

– Cili është basti me të cilin u lidh Jani?

Përgjigjet në gjitha këto dhe shumë më tepër në kuadër të intervistës ekskluzive të yllit të ri prishtinas Jan Palokajt për AsistiOnline.

SHIKIM TË KËNDSHËM!

Komentet janë të mbyllura.