Basketboll

EKSKLUZIVE: PRESTON KNOWLES TRANSFERI I DYTË I LUTZIT TE PEJA

Prishtinë(AsistiOnline) – Pas afrimit të bisedimeve me ish-NBA lojtarin Josh Selby, te Peja pritet të afrohet edhe një lojtar me përvojë të madhe.

AsistiOnline.com ka mësuar ekskluzivisht se bëhet fjalë për amerikanin e pozitave 2/3,  Preston Knowles.

Lojtari në fjalë është i gjatë 187 centimetra dhe te Peja pritet të vije pas propozimit të Lutzit i cili e pëlqen lojtari në fjalë.

Skuadra e fundit e Knowles ka qenë ”Mono Vampire” në elitën tajlandeze me të cilët në 14 ndeshje ka pasur mesatare prej 12 pikëve, 5.9 asisteve e 5.6 kërcimeve për ndeshje.

Knowles ka përvojë të madhe në Evropë me Dnipron në Ukrainë, Kaodin në Greqi, Ironi Nes Zionën e Maccabi Ashdodin në Izrael, Zarën në Kroaci, Derthonën në Itali etj.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.