Basketboll

DERBI I PARË I DITËS NË KRYEQYTET

Prishtinë(AsistiOnline) – ArtMotion Superliga e Kosovës sot sjell dy ndeshje derbi për shikuesit.

Në sfidën e parë takohen Sigal Prishtina dhe Prizrenit 16 në Pallatin e Sporteve në kryeqytet.

Prishtinasit kanë 10 dhjetë fitore e dhjetë humbje, kurse prizrenasit kanë 12 fitore e gjashtë humbje. Sfida pritet me interes, duke marrë parasysh ambiciet e dy skuadrave që synojnë të renditen sa më lartë në tabelë.

Sfida fillon nga ora 17:00 dhe transmetohet direkt në ArtSport 1 si dhe Klan Kosova.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.