Basketboll

MBYLLET PJESA E PARË: YLLI POTHUAJSE SIGURON FITOREN NDAJ KAMZËS!!

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Kamzës dhe Yllit.

Pas pjesës së parë po avancon thellë ekipi i Yllit me rezultatin 32-59.

Te Kamza më i miri deri tani ishte, Eric Williams me 12 pikë.

Te Ylli deri tani u dallua, Erjon Kastrati me 20 pikë.

—————————————————————————————————————————————-

Përfundon çereku i parë i duelit ndërmjet, Kamzës dhe Yllit.

Pas çerekut të parë po avancon ekipi i Yllit me rezultatin e thellë 13-31.

Te Kamza më i miri deri tani ishte, Eric Williams me 6 pikë.

Te Ylli deri tani u dallua, Erjon Kastrati me 11 pikë.

—————————————————————————————————————————————-

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Kamza – Ylli, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron 12 të Ligës Unike.

Kamza starton kështu: Williams, Alimani, Gjoka, Thano, Lluka.

Ylli e nisë me këtë pesëshe: Grant, Kastrati, Tmusiq, Sirko, Morina.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.