Basketboll

Ç3: TREPÇA VAZHDON ME EPËRSI TË LEHTË NDAJ YLLIT

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon çereku i tretë i duelit ndërmjet, Yllit dhe Trepçës

Pas çerekut të tretë po avancon skuadra e Trepçës me rezultatin 8-18.

Te Ylli më i miri deri tani ishte, Erjon Kastrati me 9 pikë.

Te Trepça deri tani u dallua, Rondey Purvis me 14 pikë.

—————————————————————————————————————————————-

Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Yllit dhe Trepçës

Pas çerekut të parë po avancon skuadra e Trepçës me rezultatin 23-27.

Te Ylli më i miri deri tani ishte, Erjon Kastrati me 6 pikë.

Te Trepça deri tani u dallua, Rondey Purvis me 9 pikë.

—————————————————————————————————————————————-

Përfundon çereku i parë i duelit ndërmjet, Yllit dhe Trepçës

Pas çerekut të parë po avancon skuadra e Trepçës me rezultatin 8-18.

Te Ylli më i miri deri tani ishte, Gëzim Morina me 4 pikë.

Te Trepça deri tani u dallua, Rondey Purvis me 6 pikë.

—————————————————————————————————————————————-

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Ylli – Trepça, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron 22 të Ligës Unike.

Ylli starton kështu: Grant, Kastrati, Morina, Tmusiq, Shirko.

Trepça e nisë me këtë pesëshe: Gordon, Hajrizi, Purvis, Hot, Collins.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.