Basketboll

MBYLLET PERIODA E TRETË, VETËM +4 PËR RAHOVECIN

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon çereku i tretë i duelit ndërmjet, Rahovecit dhe Prizrenit 16, duel ky i vlefshëm për çerekfinalen e Ligës Unike.

Pas çerekut të parë po avancon skuadra e Rahovecit me rezultatin 73-69.

Te Rahoveci deri tani u dallua, TJ Dunans me 19 pikë.

Te Prizreni 16 aktualisht më i miri është, Arti Hajdari me 19 pikë.
_________________________________________________________________________

Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Rahovecit dhe Prizrenit 16, duel ky i vlefshëm për çerekfinalen e Ligës Unike.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Rahovecit me rezultatin 51-42.

Te Rahoveci deri tani u dallua, TJ Dunans me 13 pikë.

Te Prizreni 16 aktualisht më i miri është, Xavier Cannefax me 9 pikë.
_________________________________________________________________________

Përfundon çereku i parë i duelit ndërmjet, Rahovecit dhe Prizrenit 16, duel ky i vlefshëm për çerekfinalen e Ligës Unike.

Pas çerekut të parë po avancon skuadra e Rahovecit me rezultatin 28-22.

Te Rahoveci deri tani u dallua, TJ Dunans me 11 pikë.

Te Prizreni 16 aktualisht më i miri është, Robert McCoy me 6 pikë.

________________________________________________________________________________

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Rahoveci – Prizreni 16, ndeshje kjo e vlefshme për çerekfinalen e parë të Ligës Unike.

Rahoveci starton kështu: Jones, Dunans, Mala, Rugova, Koljeviq.

Prizreni 16 e nisë me këtë pesëshe: Davis, Hajdari, Cannefax, Coy, Morina.

/AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.