Basketboll

Ç3: VAZHDON LOJA E NGUSHTË NË “MINATORI”

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon çereku i tretë i duelit ndërmjet, Trepçës dhe Bashkimit, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 26 në elitën e basketbollit të Kosovës.

Pas çerekut të tretë po avancon skuadra e Trepçës me rezultatin 69-63.

Te Trepça deri tani u dallua, Ty Cockfield me 17 pikë.

Te Drita aktualisht më i dalluari është, Julien Lewis me 16 pikë.

________________________________

Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Trepçës dhe Bashkimit, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 26 në elitën e basketbollit të Kosovës.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Trepçës me rezultatin 48-44.

Te Trepça deri tani u dallua, Ty Cockfield me 17 pikë.

Te Drita aktualisht më i dalluari është, Julien Lewis me 16 pikë.

________________________________

Përfundon çereku i parë i duelit ndërmjet, Trepçës dhe Bashkimit, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 26 në elitën e basketbollit të Kosovës.

Pas çerekut të parë gjithçka është e barabartë mes dy ekipeve 25-25.

Te Trepça deri tani u dallua, Rodney Purvis me 6 pikë.

Te Drita aktualisht më i dalluari është, Corey Ross me 9 pikë.

________________________________

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Trepça – Bashkimi, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron 26 të ArtMotion Superligës.

Trepça e nisë me këtë pesëshe: Purvis, Hajrizi, Gordon, Hot, Cockfield.

Bashkimi starton kështu: Bunjaku, Ross, Lewis, Veseli, Florveus.

/AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.