Basketboll

MBYLLET PJESA E PARË, REZULTAT I NGUSHTË MES RAHOVECIT DHE YLLIT

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet Rahovecit dhe Yllit, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 27 në elitën e basketbollit të Kosovës.

Pas çerekut të parë po avancon skuadra e Rahovecit me rezultatin 34-31.

Te Rahoveci deri tani u dallua, TJ Dunans me 12 pikë.

Te Ylli aktualisht më i dalluari është, Malcolm Grant me 8 pikë.

________________________________

Përfundon çereku i parë j duelit ndërmjet Rahovecit dhe Yllit, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 27 në elitën e basketbollit të Kosovës.

Pas çerekut të parë po avancon skuadra e Rahovecit me rezultatin 23-15.

Te Rahoveci deri tani u dallua, TJ Dunans me 9 pikë.

Te Ylli aktualisht më i dalluari është, Dajuan Graf me 5 pikë.

_____________________________

 Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Rahoveci – Ylli, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 27 në ArtMotion Superligën e Kosovës.

Rahoveci: Kryeziu, Mawien, Dunans, Mala, Rugova.

Ylli: Grant, Harris, Graf, Morina, Tmusiq.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.