Basketboll

EFESI E NIS ME FITORE TË THELLË ÇEREKFINALEN E EUROLIGËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Anadolu Efesi e ka nisur me fitore të madhe serinë çerekfinale të Euroligës, duke triumfuar në udhëtim te Olimpia Milano.

Skuadra e madhe turke arriti të mposht sonte ekipin nga qyteti i modës me shifrat e thella 48-64.

Shane Larkin e Vasilije Micic shkëlqyen me nga 16 pikë në fitoren e Efesit sonte.

Te Milano vetëm Nicolo Melli realizoi pikë dyshifrore, gjithsejt 10 sosh.

Efesi me këtë triumf e merr avantazhin e serisë çerekfinale në 0-1 dhe për të kaluar tutje i duhen tri fitore.

Ndeshja e radhës zhvillohet pas dy ditëve poashtu në Milano.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.