Bora dhe Ponte Prizreni takohen sonte në ndeshjen e parë të play out-it

0

Prishtinë(AsistiOnline) – Sonte zhvillohet ndeshja e parë e ”play out”-it e vlefshme për inkuadrim ose mbetje në Superligën e Kosovës.

Bora nga Liga e parë që përfundoi si nënkampione dhe Ponte Prizreni që mbylli garat si ekipi i parafundit në Superligë, takohen në duelin e parë të ”play out”-it.

Sfida e parë luhet sonte me fillim nga ora 20:30 në palestrën ”Don Bosko” në Prishtinë dhe pritet të transmetohet direkt në ArtSport / KSport ose YouTube.

Skuadra që arrin koshaverazh më të mirë nga të dyja ndeshjet, hyn (Bora) ose mbetet (Ponte Prizreni) në Superligë.

/AsistiOnline.com/