Basketboll

Ponte Prizreni zyrtarizon lojtarin e parë të huaj, vije nga liga e tretë e kolegjeve amerikane

Prishtinë(AsistiOnline) – Ponte Prizreni e ka prezantuar sot lojtarin e parë të huaj për edicionin e ri të garave.

Prizrenasit kanë transferuar në radhët e veta fundorin amerikan, Ryan Hughes.

Lojtari në fjalë është i gjatë 193cm dhe luan në pozitat 2-3, ai pritet të zbarkojë në qytetin e Prizrenit nga kolegji amerikan nga NCAA3 ”Ursinus College, ku në sezonin e fundit në 26 ndeshje luajti me mesatare prej 17.7 pikëve 4.4 kërcime e 3.1 asistimeve.

Në njoftimin për transferimin e tij, faqja zyrtare e Ponte Prizrenit shkruan se lojtari në fjalë dallohet me efikasitet të lartë për tre pikë dhe eksplozivitet. /AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.