Basketboll

Maxhuni bën edhe një paraqitje të bujshme për Le Portel, që fituan ndaj rivalit të Trepçës në FEC

Prishtinë(AsistiOnline) – Basketbollisti kosovar Edon Maxhuni ka vazhduar me paraqitje bravoroze edhe në ndeshjen e dytë në ligë me ekipin e ri.

Maxhuni është treguar fantastik për Le Portel në duelin e këtyre të fundit ndaj Gravelines-Dunkerque që fituan me rezultat final 91-82, raporton AsistiOnline.com

34 minuta lojë, plotë 20 pikë, 4 kërcime e 2 asiste i ka realizuar Edoni ndaj Gravelines, që do jetë kundërshtari i rradhës i Trepçës në javën tjetër në FIBA Europe Cup.

Katër fitore rradhazi për Le Portel në Francë, përfshirë edhe një ndeshje të Kupës, derisa bilanci i tyre është 3 fitore e 5 humbje në ligë dhe me ardhjen e Maxhunit, ekipi i Le Portel po tregon ndeshje fantastike. /AsistiOnline.com/

Lexo edhe

Edon Maxhuni shkëlqen në debutim tek Le Portel dhe i siguron fitoren ekipit

 

Komentet janë të mbyllura.