Basketboll

Nis stinori i ri në NBA me rekord në start nga Luka Donçiq, debutoi edhe Wembanyama (VIDEO)

Prishtinë(AsistiOnline) – Mesnatën e djeshme ka nisur stinori i ri në NBA.

Rezultate shumë interesante janë arritur mes ekipeve kundërshtare, gjersa ka pasur edhe rekorde të reja.

Luka Donçiq është bërë lojtari i parë në histori të Dallas Mavericks që e ka nisur një ndeshje të parë të klubit me shifrat magjike triple-double.

Luka në fitoren e Dallasit ndaj Spurs 119-126, realizoi 33 pikë, 13 kërcime e 10 asiste.

Për Spurs në këtë ndeshje debutoi edhe lojtari rookie nga Franca, Victor Wembanyama i cili luajti 24 minuta dhe realizoi 15 pikë, 5 kërcime, 2 asiste e 2 vjedhje topash. /AsistiOnline.com/

Në ndeshjet e tjera u arritën rezultatet si mëposhtë:

 

Komentet janë të mbyllura.