Basketboll

ASISTI 556: Mysafirë analiza e storie shumë interesante

Adhurues të basketbollit sonte ASISTI 556 sjell analizën e derbit të Prince Cafe Superligës, Vëllaznimi – Bashkimi ku kuqezinjtë shënuan triumfin e pestë rresht.

Mysafirë sonte janë ndihmëstrajnerët Driton Rraci i Vëllaznimit dhe Elbesar Gështenja i Bashkimit.

Fillimisht me mysafirë analizojmë paraqitjen e Pejës dhe Trepçës në FIBA Europe Cup dhe paralajmërojmë ndeshjet e fundit të fazës së grupeve, sidomos atë historike ku Peja me fitore ndaj polakëve mund të garantoj kualifikimin tutje.

Si e shohin gjendjen aktuale tabelore, formën e skuadrave dhe vazhdimin e vjeshtës dy mysafirët? Cilat do të jenë përforcimet e reja?

Në pjesën e dytë ASISTI 556 analizon xhiron 9 gjysmake pasi, përveç duelit Vëllaznimi – Bashkimi u zhvillua vetëm edhe Istogu – Golden Eagle Ylli sepse el clasico Sigal Prishtina – Trepça dhe Peja – Proton Cable Prizreni u shtynë për 29 nëntor. Natyrisht në fund të bllokut të elitës së basketbollit kosovar vijnë blloqet speciale: Pesëshja, MVP dhe Top Aksionet e Javës në ASIST

ASISTI 556 sjell edhe basketbollin femëror dhe si çdo të hënë ashtu edhe sonte lajmet ndërkombëtare i fillon me bllokun shumë të dashur dhe special Shqiptarët në Botë kurse krejt në fund nga NBA vijnë lajmet më të reja.

Gjitha këto dhe shumë më shumë sonte në ASISTIN 556 nga ora 22 në Sport 1 në Artmotion dhe pas mesnatës dhe BBVK 2 në Klan Kosova

Komentet janë të mbyllura.