Basketboll

Trepça dhe Istogu i hapin çerekfinalet e Kupës

Prishtinë(AsistiOnline) – Sot nis të luhet Final Eight i Kupës së Kosovës për ekipet elitare.

Ndeshja e parë çerekfinale zhvillohet në mes të lideres së tabelës, Trepçës dhe ekipit nga pozita e fundit, Istogu.

Në sezonin e Superligës, Trepça ka bilanc të qind për qind ndaj ekipit istogas dhe natyrisht që edhe sonte është favorite për të kaluar tutje.

Kjo ndeshje fillon nga ora 17:00 dhe transmetohet direkt në KSport.

 

Komentet janë të mbyllura.