Basketboll

KB Shkupi dhe KB Prizreni e urojnë Trepçën për titullin kampioni

Prishtinë(AsistiOnline) – KB Trepça mbrëmë e fitoi titullin e kampionit të Kosovës pas 12 vitesh pritje.

Mitrovicasit mposhtën Yllin e Suharekës në finalen e madhe duke e kurorëzuar atë me trofeun e çmuar.

Lidhur me triumfin e mitrovicasve deri tani zytarisht ata kanë marrë urime nga dy ekipet ai shqiptar nga Maqedonia e Veriut, KB Shkupi dhe ekipi rival në Superligën e Kosovës, KB Prizreni.

 

Komentet janë të mbyllura.