Basketboll

Ekskluzive: Branimir Paviq drejt rikthimit te Vëllaznimi

Me të përfunduar edicioni 2023/24, skuadra elitare të basketbollit kosovar kanë nisur të lëvizin me përgatitje për edicionin e ri.

Një gjë të tillë po e bën edhe Vëllaznimi i Gjakovës, që sipas burimeve të AsistiOnline.com ka kontaktuar me trajnerin kroat, Branimir Paviq për ta rikthyer në rradhët e veta e një gjë e tillë mund të ndodh fare lehtë.

Paviq drejtoi Vëllaznimin edhe në vitin 2021, derisa në Kosovë ka punuar edhe te Peja dhe Bashkimi.

Komentet janë të mbyllura.