Basketboll

Dominic Artis prezantohet te skuadra e madhe franceze

Prishtinë(AsistiOnline) – Reprezentuesi i Kosovës në një palë parakualifikuese, Dominic Artis është bërë me skuadër të re.

Amerikani ka nënshkruar me skuadrën e njohur franceze, Strasbourg.

Së fundmi ai luajti te skuadra e Çagdas Bodrumsporit në elitën turke, derisa edhe para dy sezoneve ishte pjesë e elitës franceze me skuadrën e Cholet.

Artis gjatë kësaj vere kishte marrë oferta edhe nga Kosova me skuadrat e Trepçës dhe Pejës që e kishin kontaktuar por pa marrëveshje.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.