Prizreni

PESËSHET E PARA: PONTE PRIZRENI-PEJA

Prishtinë(AsistiOnline) - Ju sjellim pesëshet e para të ndeshjes së parë për ditën e sotme në Superligën e Kosovës në Basketboll. Në këtë sfidë përballen,...

PONTE PRIZRENI PËRBALLË PEJËS SË RIKTHYER

Prishtinë(AsistiOnline) - Ditën e sotme vazhdon xhiro-ja e parë e edicionit të ri në Superligën e Kosovës sonë me dy ndeshje në planprogram. Në “Sezai Surroi”...

KËTË STINOR, DY SKUADRA RRËZOHEN NGA ELITA

Prishtinë(AsistiOnline) - Stinori i ri në elitën e Basketbollit Kosovar nisë sot. Në këtë edicion Federata e Basketbollit të Kosovës, po aplikon disa risi dhe njëra...

BASKETBOLLI I KOSOVËS EKSKLUZIVISHT NË ART MOTION

Edicioni i ri në Superligën e Kosovës në basketboll pritet të jetë shumë interesant. Elita përbehet nga nëntë skuadra, kurse rikthimi i Pejës pritet...

ETHET E SUPERLIGËS FILLOJNË NESËR, KRYENDESHJA NË RAHOVEC

Edicioni i ri në Superligën e Kosovës në basketboll fillon të premten(nesër) me ndeshjen ndërmjet Bashkimit dhe Lipjanit, që zhvillohet në Gjakovë nga ora...

PROFILI I KB “PONTE PRIZRENI”: SI KALOI DEBUTIMI DHE SYNIMET E SË ARDHMES

Prishtinë(AsistiOnline) - Para fillimit të stinorit në elitën e basketbollit kosovar, AsistiOnline.com ka vendosur që të shkruajë për profilet e ekipeve të sivjetme në elitën...

PEJA E PONTE PRIZRENI SOT NISËN PËRGATITJET

Prishtinë(AsistiOnline) - Peja dhe Ponte Prizreni janë dy skuadrat e Superligës që sot kanë nisur përgatitjet për stinorin e ri. Ekipet që do të jenë kundështare...

HIDHET SHORTI PËR EDICIONIN E RI, DERBI NË XHIRON E PARË

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës është hedhur shorti për garat e Superligës, Ligën e Femrave dhe Ligën e Parë...

SUPER-EKSKLUZIVE: ASISTI JU SJELL TË GJITHË EMRAT E TRANSFEREVE TË KLUBEVE NGA SUPERLIGA

Prishtinë(AsistiOnline) - Është mbyllur edhe zyrtarisht afati kalimtar i transfereve në basketbollin kosovar. AsistiOnline.com ka arritur që të sigurojë ekskluzivisht listën e të gjitha ekipeve që...

Të fundit: