Kryetitull

Bashkimi me fitoren e dytë nga dy ndeshje në stinorin e ri

Bashkimi ka shënuar fitoren e dytë radhazi në Prince Caffe Superligë, kurse Vëllaznimi pësoi humbjen e dytë. Prizrenasit fituan me shifrat 98:89 (20:20, 21:25, 35:15,...

Prishtina nënshkruan alo-qendër me shumë përvojë

Prishtinë(AsistiOnline) - Sigal Prishtina e ka prezantuar sot edhe një transfer të huaj. Bëhet fjalë për amerikanin, Shaheed Davis (206 cm), 29 vjeçar dhe i...

Super-derbi i xhiros së dytë zhvillohet sonte në ”Minatori”

Prishtinë(AsistiOnline) - Sonte zhvillohet derbi kryesor i xhiros së dytë në basketbollin kosovar. Trepça e pret në ''Minatori'' rivalin e përbetuar, Sigal Prishtinën. Edhe sivjet të...

Bashkimi dhe Vëllaznimi e hapin sot xhiron e dytë të Superligës

Prishtinë(AsistiOnline) - Sot hapet xhiro e dytë e Superligës së Kosovës te meshkujt. Bashkimi dhe Vëllaznimi ballafaqohen mes vete në përballjen e parë e që...

Probleme te Prishtina, përjashtohet nga ENBL League

Liga ENBL e ka përjashtuar KB Sigal Prishtinën nga gara, për shkak të obligimeve të papërfunduara financiare. Kështu ka njoftuar ENBL-ja të premten. ENBL-ja ka shkruar...

Nënshkruhet marrëveshja për Superkupën e Femrave

Të enjten (dje) është nënshkruar marrëveshja mes Federatës së Basketbollit të Kosovës dhe KBF Bashkimit për organizimin e Superkupës së Femrave. Marrëveshja është nënshkruar nga...

Sot fillon stinori i ri në Ligën e parë, pritet edicion mjaftë interesant

Federata e Basketbollit të Kosovës ka njoftuar se në zyret e saj, është hedhur shorti për edicionin 2023-24 të Ligës së Parë të Meshkujve. Në...

Trepça lëshon komunikatë para derbit me Prishtinën, ka disa lutje për tifozët e klubit

Prishtinë(AsistiOnline) - Klubi i Trepçës ka lëshuar një komunikatë zyrtare, dy ditë para super-ndeshjes me Sigal Prishtinës. Skuadra mitrovicase ka bërë apel tek shikuesit e...

Ambicioze: Grapeland nga Rahoveci tregon gadishmëri për tu inkuadruar në Ligën e parë

Prishtinë(AsistiOnline) - Klubi më i ri i basketbollit kosovar, Grapeland nga Rahoveci është i gatshëm ti bashkohet Ligës së parë të meshkujve. E gjithë kjo...

Të fundit: