Basketboll

PJESA E PARË: MYSAFIRËT NGA THERANDA ME EPËRSI TË THELLË

Prishtinë (AsistiOnline) – Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes, Borea – Golden Eagle Ylli.

Pas pjesës së parë, ekipi mysafirë i Yllit po avancon me shifrat e thella, 37-72.

Më të dalluarit në skuadrën therandase, pas kësaj pjese janë, Romelo Banks me 15 pikë e Leonard Mekaj me 12 sosh.

Tek Borea po dallohen, Aron Laja me 11 pikë e Ilir Shala me 10 sosh.

Vlen të ceket se gjatë tërë pjesës së parë, Ylli e ka pasur epërsinë ndaj ekipit pejan. Madje të thellë dhe të pa rrezikuar.

Komentet janë të mbyllura.