Basketboll

PËRFUNDON PJESA E PARË NË MITROVICË: SHUMË NGUSHTË NË MITROVICË

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka përfunduar pjesa e parë e super-duelit, Trepça – Bashkimi.

Pas kësaj periudhe loje, në avantazh është ekipi i Trepçës, 49-47.

Tek mitrovicasit pikëdyshifrore kanë arritur dy lojtarë, Samir Zekiqi me 15 pikë e Besnik Azemi me 12 sosh.

Tek Bashkimi po dallohen, Drilon Hajrizi e Jordan Capps me nga 13 pikë secili.

Ndeshje me tempo tejet të lartë, të dyja ekipet po luajnë kujdesshëm në mbrojtje dhe sulm.

 

Komentet janë të mbyllura.