Ç1: PRISHTINA MERR EPËRSI KONSTANTE

0

Prishtinë (AsistiOnline) – Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së parë të finales në Superligën e basketbollit kosovar ndërmjet, Z Mobile Prishtinës dhe Rahovecit.

Në çerekun e parë kryesimin e ka marrë ekipi vendas i Prishtinës 32-18.

Pas çerekut të parë tek kryeqytetasit po dallohen, Mikaile Tmusic me 10 pikë e Berisha me 9 sosh.

Tek ”vreshtarët” më të mirët janë, Minnis me 8 pikë e Richardson me 4 sosh.

Ndeshje interesante në Prishtinë, me ekipin kryeqytetas që po e kontrollon më mirë ndeshjen, ndaj Rahovecit që vërehet papërvoja e tyre.