Ç1: KOSOVA NË DISAVANTAZH NDAJ LUKSEMBURGUT

0

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së vlefshme për parakualifikimet e Eurobasket 2021, ndërmjet Luksemburgut dhe Kosovës.

Pas çerekut të parë, Kosova është në disavantazh, 23-21.

Tek ekipi ynë reprezentues në çerekun e parë u dalluan, Dardan Berisha me 10 pikë e Gëzim Morina me 4 sosh.