Basketboll

KOSOVA(U-16F) E NISIN ME HUMBJE EVROPIANIN

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfaqësuesja e Kosovës(U-16) në konkurencën e femrave e kanë nisur me humbje Kampionatin Evropian – Divizioni B.

Në këtë Evropian që nisi sot në Sofje të Bullgarisë, vashat kosovare u mposhtën nga Sllovakia me shifrat 45-74.

Astera Tuhina me 14 pikë dhe Enisa Kamerolli me 11 pikë, ishin më të dalluarat tek Kosova sonte.

Ndeshjen e dytë, vashat kosovare e zhvillojnë nesër ndaj Izraelit.

 

Komentet janë të mbyllura.