Basketboll

GREQIA S’E BËN “HESAP” MALIN E ZI, PËR TA NISUR ME FITORE

Prishtinë(AsistiOnline) – Greqia e ka nisur  në mënyrë superiore, Kampionatin Botëror në Kinë.

”Hellas” kanë mposhtur pa kurrfarë problemi, debutuesit e kampionatit, fqinjët tanë nga Mali i Zi me shifrat e thella 85-60.

Georgios Printezis me 16 pikë dhe Georgios Papagiannis me 15 pikë, ishin më të spikaturit në fitore.

Tek Mali i Zi, qendra që luan në NBA, Nikola Vucevic ishte më i dalluari me 12 pikë.

 

Komentet janë të mbyllura.