Basketboll

LITUANIA PA TELASHE NDAJ SENEGALIT, PËR TË PARËN NË BOTËROR

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra nacionale e Lituanisë e ka arritur fitoren e parë në Kampionatin Botëror në Kinë.

Lituanezët në ndeshjen e parë të tyre në këtë Botëror, kanë mposhtur lehtë dhe thellë ekipin senegalez 47-101.

Në fitoren e lituanëve sot u dalluan, Mantas Kalnietis dhe Domantas Sabonis me nga 13 pikë.

Tek Senegali, asnjë lojtarë s’arriti pikë dyshifrore.

Kjo ndeshje i takon grupit H.

Komentet janë të mbyllura.