NIGERIA DHE IRANI E NISIN ME FITORE FAZËN E DYTË

0

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka nisur faza e dytë e Kampionatit Botëror që po mbahet në Kinë.

Nigeria ka mposhtur Cote d’ivoiren me rezultatin 83-66, për ta nisur fazën e dytë të Botërorit.

Ndërsa me fitore fazën e dytë e ka nisur edhe Iran që ka mposhtur Angolën 62-71.