Basketboll

POLONIA DHE SERBIA FITOJNË NDESHJET E PARA TË FAZËS SË DYTË

Prishtinë(AsistiOnline) – Polonia dhe Serbia kanë nisur me fitore fazën e dytë në Kampionatin Botëror.

Serbia fare pa probleme ka mposhtur Puerto Ricon 90-47, për ta nisur fazën e dytë sigurtë.

Njejtë ka vepruar edhe Polonia që ka mposhtur Rusinë 79-74 dhe e ka nisur fazën e dytë me fitore të merituar.

Komentet janë të mbyllura.