Basketboll

ÇEKIA DHE AUSTRALIA SIGURTË DREJT ÇEREKFINALES

Prishtinë(AsistiOnline) – Çekia dhe Australia me fitore kanë përparuar në synimet e tyre drejt çerekfinales së Kampionatit Botëror që po mbahet në Kinë.

Australia ka mposhtur Republikën Dominikane jo edhe fortë lehtë me rezultatin 82-76.

Përderisa në takimin tjetër, Çekia ka shembur totalisht Brazilin e Aca Petrovicit me rezultatin 71-93.

Të katër ekipet do ta kenë edhe nga një ndeshje në këtë fazë.

Komentet janë të mbyllura.