Basketboll

LITUANIA FITON POR ELEMINOHET, GREKËT FITOJNË DHE SHPRESOJNË TEK SHBA-TË

Prishtinë(AsistiOnline) – Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e radhës së fazës së dytë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Kinë.

Lituania përkundër fitores ndaj Republikës Domenikane 55-74, është eleminuar nga Botërori.

Përderisa, Greqia ka arritur fitore ndaj Çekisë 77-84 dhe po mban gjallë shpresat për një kalim tutje. Ndërsa Çekia u kualifikua.

Komentet janë të mbyllura.