Basketboll

ZELANDA DHE GJERMANIA FITOJNË PËR POZITAT 17-32

Prishtinë(AsistiOnline) – Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e radhës në fazën e dytë të Kampionatit Botëror që po mbahet në Kinë.

Zelanda e Re ka arritur të marrë fitore minimale ndaj Turqisë 101-102, fitore kjo e vlefshme për pozitat 17-32.

Përderisa fitore me vlefshmëri të njejtë ka arritur edhe Gjermania që ka mposhtur Kanadanë 82-76.

Komentet janë të mbyllura.