Basketboll

BASHKIMI E NISË ME FITORE TË THELLË STINORIN, SUPERKUPA E FEMRAVE SHKON NË PRIZREN

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Bashkimit të Prizrenit është fituese e Superkupës së Kosovës për edicionin e ri në elitën e basketbollit kosovar femëror.

Vashat prizrenase me shumë lehtësi se që është pritur kanë mposhtur Prishtinën në këtë ndeshje finale që vetëm në pjesën e parë e arsyetoi emrin e finales.

Në fakt Bashkimi që nga fillimi e deri në fund, për çdo çerek e kontrolloi ndeshjen dhe fare nuk e lejoi ekipin e Prishtinës të luante lojën e vet. Ndeshja në fund përfundoi me rezultatin

Në super-fitoren e Bashkimit sonte rolin kyq e pati amerikanja e rikthyer tek Bashkimi që realizoi double, double maestral prej

Përderisa tek Prishtina u dalluan,

Bashkimi e nisë me fitore stinorin e ri në elitën e basketbollit kosovar femëror. Përderisa, Prishtina duhet të punojë shumë me ekipin, pasiqë sivjet do të paraqitet edhe në garën ndërkombëtare, EuroCup Women.

Komentet janë të mbyllura.