KUNDËRSHTARËT E PRISHTINËS NË GRUPIN E FIBA EUROPE CUP

Prishtinë(AsistiOnline) – Pas eleminimit nga Liga e Kampionëve në Basketboll, ekipi i Sigal Prishtinës do të luajë në garën tjetër, FIBA Europe Cup.

Kryeqytetasit kanë mësuar edhe kundërshtarët me të cilët do të ndeshen me rastin e kalimit në grupet e kësaj gare prestigjioze:

Grupi C:

BK Ventspils – Letoni

Sigal Prishtina – Kosovë

Apoel Nicosia – Qipro

Medi Bayreuth – Gjermani

Prishtina dhe skuadra letoneze, Ventspils vijnë nga eleminimi nga Liga e Kampionëve. Kundërshtarë tejet të fortë për ekipin prishtinas edhe në FEC.

Të fundit:

Të ngjajshme: