Basketboll

NIKLI-PEJA, SFIDA HAPËSE E XHIROS

Prishtinë(AsistiOnline)  – Ditën ee sotme nisë xhiro e katërt në Superligën e Basketbollit tonë.

Sfida hapëse e kësaj xhiroje zhvillohet në “Karagaç” të Pejës, ku ndeshen Feronikeli dhe Peja. Sfida luhet në Pejë, për faktin se Palestra në Drenas nuk ka qenë e gatshme për zhvillim të ndeshjeve zyrtare.

Feronikeli këtë edicion ka hyrë në Superligë dhe në dy ndeshje, ka dy humbje, kurse Peja e rikthyer në elitë ka një fitore dhe një humbje.

Kjo ndeshje nisë në ora 16:00 dhe transmetohet direkt në Platformën numër një në vend, “Art Motion”.

Komentet janë të mbyllura.