Basketboll

Ç1: EPËRSI MINIMALE E YLLIT NDAJ RAHOVECIT

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së tretë dhe njëherazi derbi në xhiro’në e gjashtë në Superligën e Kosovës sonë për stinorin e ri, ndërmjet Golden Eagle Yllit e Rahovecit.

Pas çerekut të parë ekipi vendas i Yllit e ka avantazhin fillestar 28-27.

Tek Ylli deri më tani po dallohet, Zekiqi me 11 pikë, prej tyre 3 treshe.

Tek Rahoveci deri tani u dallua, Gunjina me 10 pikë.

Komentet janë të mbyllura.