Basketboll

DARDAN BERISHA LOJTARI I JAVËS NË FIBA EUROPE CUP

Prishtinë(AsistiOnline) – Basketbollisti kosovar, Dardan Berisha është përzgjedhur lojtari më i mirë i javës së kaluar në FIBA Europe Cup.

Berisha i Sigal Prishtinës e ka fituar këtë çmim me votat e publikut që votoi në faqen zyrtare të kompeticionit në fjalë.

Berisha pati paraqitje fenomenale në fitoren që ekipi i tij e arriti ndaj Apoel Nicosia nga Qipro, në xhiron hapëse të fazës së grupeve në FEC.

Berisha ndaj Apoelit pati, 32 pikë, shtoi 8 asiste dhe bëri dy marrje topash nga kundërshtarët.

Komentet janë të mbyllura.