Basketboll

FENERI, BARÇA DHE BASKONIA ME FITORE TË PRITURA

Prishtinë(AsistiOnline) – Janë mbyllur edhe tri ndeshje shumë interesante të xhiros së 10-të në Euroligë.

Fenerbahçe më në fund ka realizuar fitore, duke mposhtur në udhëtim, Lyon ASVELIN 72-88.

Përderisa, fitore të pritur sonte ka realizuar edhe Baskonia spanjolle që ka mposhtur Zenitin e Shën Petersburgut 70-60.

Poashtu, Barcelona mposhti në Kataloni skuadrën izraelite të Maccabi Tel Aviv me rezultat 96-73.

Komentet janë të mbyllura.