Basketboll

MBYLLET PJESA E PARË NË PRISHTINË: VENTSPILSI ME EPËRSI +28

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes, Prishtina-Ventspils e vlefshme për xhiron e fundit në fazën grupore të FIBA Europe Cup.

Pas pjesës së parë, po avancon bindshëm skuadra mysafire e Ventspilsit me shifrat e thella 32-60.

Tek Prishtina deri tani u dalluan, Divine Myles me 15 pikë dhe Fahro Alihodzic me 7 pikë. Y

Komentet janë të mbyllura.